simonanemeczech.blog.cz

Energie

10. června 2011 v 14:43 | Omonka |  Svět ve kterém žijeme


Jak funguje energie?
Svět je naplněn oběma typy energie - viditelnou a neviditelnou. Lidé momentálně reagují pouze na to, co vidí a na co si mohou sáhnout, jinými slovy - na skupiny částic, které jsou dostatečně husté na k tomu, aby byly pevné. To znamená, že kladete zřetel na objekty, které mají skupenství nízké frekvence. Nicméně neviditelná lehčí energie se taky pohybuje a mění, a to ovlivňuje vše viditelné.
Příkladem je elektřina, která vytváří proud, teplo a světlo a značně ovlivňuje životy nás všech.
Vaše myšlenky mají také náboj, který sice nevidíte, ale přesto ovlivňuje tělo.

PŘÍKLAD
Jeden muž měl žaludeční potíže. Jeho břicho bylo tedy operováno a ze zdravotních důvodů nebyla rána zašita, ale byl do ní vložen průhledný talíř. Doktoři viděli, že když se muž rozčílil nebo rozrušil, ta oblast jeho břicha se zanítila a zvětšila. Když hrála jemná hudba, nebo když byl klidný, jeho břicho bylo viditelně uvolněné a barva zjemnila. Mohli se doslova dívat, jaký mají myšlenky dopad na fyzický stav těla.


Jak může pohyb zrnka písku na Sahaře ovlivnit květinu v tropech?
Protože všechno je vytvořeno energií, pokud stoupne jeden atom, všechno po celém světě je lehce postiženo.

PŘÍKLAD
Hodíte oblázek do jezírka. Vlnky se dotknou břehu a do vody se uvolní trošku půdy. Semínko, které odpočívalo v zemi, teď vyroste v krásnou kytku na břehu jezírka. Dítě tu květinu utrhne a donese svojí umírající mamince. Květina je pak položena na její urnu s pozůstatky, kde se její jednoduchá krása dotkne srdce starého muže. Ten se rozhodne kontaktovat svého syna, kterého neviděl strašně moc dlouho. Příběh pokračuje, .. a to vše jen proto, že jste jednou kdesi hodili oblázek do vody.


Všechno je odezva energie. Co to znamená?
Vaše myšlenky a představy vysílají impulzy do univerza, které postihne všechny a všechno kolem vás. Některé vaše energie jsou magnetické a přitahují k vám dobro. Jiné energie jsou odpudivé. Takže pokud vyzařujete odpudivou energii, tak se vám pozitivní lidé, události, okolnosti a dobré věci budou vyhýbat.

PŘÍKLAD
Pokud jste v nouzi, tak nevědomky vysíláte vibrace, které přitahují ty, které jsou v nouzi také, zatímco odpuzujete ty, kteří jsou nezávislí. Tudíž druh kamarádů, jaké máte jsou tu proto, že je vaše energie přitáhla. Pokud změníte svůj stav nouze, stanete se nezávislou a soběstačnou, vaši přátelé automaticky odejdou z vašeho života, nebo se k vám budou chovat jinak bez toho, aniž byste něco říkala či dělala. Pokud se bojíte, že nikdy nebudete mít dost peněz, tato víra odpuzuje všechny formy financí, které zůstanou daleko od vás. Když začnete vítat ve vašem životě prosperitu, nové dveře bohatství se vám automaticky otevřou, protože budete přitahovat tok majetku.


Dvakrát se mi vloupali do domu. Můj dům je úplně na chlup stejný jako ten sousedův, tak to je určitě smůla?
Neexistuje nic takového jako smůla. Myšlenky a pocity každého v domácnosti vyzařují kolektivní energii, která vtahuje zlo i dobro. Pokud jsou doma všichni klidní, se smyslem pro důvěru, jejich tak se kolem domu utvoří ochranná aura, která odhání všechny nepříznivé věci. Pokud jsou lidé v domě rozhádaní a odporují si, aura domova se rozbijí. Nicméně, i když se jen jeden člověk v domě neustále bojí, že něco ztratí nebo o něco přijde, nebo je rozzlobený či nedůvěřivý, otevře se ochraný štít kolem domova, což přitahuje potenciální zloděje a jiné zlé události.


Co můžu udělat pro ochranu svého domu?
Udělejte svůj domov veselý a harmonický. Naplňte ho klidem a láskou a pak požádejte anděle, aby jej ochraňovali. Věřte jim, že to udělají, tím, že se vypustíte z hlavy všechny obavy.

CVIČENÍ: Kroky k posilnění světla kolem vašeho domova.
  1. Udržujte domov čistý a nepřeplněný. Kolem nepořádku a špíny se drží negativní vibrace.
  2. Otevřete okna a vyčistěte celý dům zevnitř a zvenčí, například různými vonnými esencemi, obzvláště v každém rohu. Pomůže to odehnat všechny zlé energie. Soustřeďte se na rohy místností a opakujte toto vždy, kdy si uvědomíte nějaké rozladění domácí harmonie, když dojde k používání hrubých slov, nebo když jste byli venku s lidmi, kteří mají negativní energii, či někde v davu lidí.
  3. Vařte, uklízejte a dělejte další domácí práce s radostí. Čím víc se smějete a čím veselejší jste, tím rychleji se kolem vašeho domu vytvoří silné energie.
  4. Pusťte si krásnou hudbu, pověste na zdi krásné obrázky a umístěte po domě květiny.
  5. Dělejte to, co si užíváte.
  6. Každý den si najďete čas na meditaci, modlitbu a požehnání situacím.
  7. Denně děkujte anděli vašeho domova, že se o něj stará.


Mohu změnit něco na svém životě?
Ano. Vy jste tvůrcem vašeho osudu. Vaše myšlenky a emoce vysílají energetické vibrace do vesmíru, což k vám přitahuje lidi, situace, události a materiální věci. Změňte to, čemu věříte a váš život se určitě hodně změní.


Co musím udělat abych změnila svoji životní situaci?
Jestli si vážně přejete něco změnit, musíte v tom mít jasno. Prvně se rozhodněte, co se sebou opravdu chcete dělat, bez toho abyste někoho nechali vás ovlivňovat. Pak se soustřeďte na vaši vizi, mluvte o ní, představte si ji a dělejte tak, jako by se to už stalo. Například já jsem začala před dvěma měsíci hubnout. Nikdy v životě se mi nepodařilo zhubnout a už od 14 let jsem byla vždycky člověk s nálepkou "tlustá holka". Až jsem narazila na tuhle myšlenku, která mi dala velikou sílu. Změnila jsem celý svůj přístup a myšlenky. Začala jsem místo tutlání nízkotučných diet, mluvit naplno o tom, jak zhubnu. Začala jsem všem vyprávět o tom, jak jsem se přihlásila do fitness centra, všem se pochlubila s novými sportovními botami a svým kamarádkám ráda sděluji výsledky svého úsilí. Což mě ještě víc podporuje. Začala jsem sama sebe vidět v budoucnu, a ta představa se mi hrozně líbí. Nemůžu se dočkat, až budu poprvé v životě štíhlá, cítit se zdravě a budu si moct dovolit nosit v létě konečně kráťasy, jít si s chutí zahrát volejbal s kamarády, a už teď jednám tak, jako by se to už všechno stalo. I když jsem zatím zhubla jen třetinu toho co musím, už ted chodím v kratasích a chovám se, jako bych už byla bůhví jak hubená. Proto jsem pozitivní, veselá, věřím že se mi to povede dotáhnout dokonce a proto se mi to daří. A ono se to děje, pomale se mi to splňuje. 12 kilo jsem doposud zhubla jen díky této nádherné myšlence. Nenechte nikdy nikomu ovlivnit vaše rozhodnutí. Pokud něco opravdu chcete, tak to dokážete.. Když vás někdo bude lákat z cesty, tak se z široka usmějte, a řekněte, že vůbec nemáte zájem, protože milujete to, čeho dosahujete.
Poproste své andílky aby vám ukázali co vás nevědomky drží ve vaší zpátky ve vaší mizerné situaci. Jakmile si budete vědomi obav, které vás odrazují, modlete se abyste je vypustili z hlavy. Pak si tiše sedněte a meditujte, uvolněte své vnitřní bloky někam pryč z hlavy, třeba si představte, že jste je spláchli do záchodu.
Až budete připraveni převzít zodpovědnost a vyřešit tento problém, jste připraveni na nový oběv vašeho života. Pak je na čase žít tu změnu, kterou chcete být. Pamatujte si, jakmmile jste připraveni, vaši strážci a andělé vám otevřou dveře k novým dveřím.

Například dvě holky, řekněme Markéta a Klára, chtěly obě vážný vztah. Strávily hodiny psaním seznamů jaký typ partnera by si přály. Nekonečně si o tom povídaly a stěžovaly si na své bývalé kluky. Alespoň si byly jisté tím, co opravdu hledají.
V tu dobu se Markéta seznámila s jistým mužem a cítila, že je zamilovaná, ale zanedlouho si na něj stěžovala své kamarádce. Soustředila se na všechny špatné vlastnosti které na mužích nesnášela, a zvláště na něm. Jejich vztah brzy skončil a ona se rozhodla, že už nikdy nechce trpět z nešťastné lásky. Zavřela své srdce. Musela udělat druhý krok, který potřebovala aby udělala nějakou změnu.
Klára tohle pozorovala a uvědomila si, že má stále spoustu podvědomých přesvědčení a strach ze závazku. Rozhodla se zodpovídat sama za sebe v každém vztahu jejího života. V její mysli si prošla celou historií s každým svobodným mužem. Od jejího otce, strýce a bratra, přes chlapce se kterými si hrála jako dítě, milence až ke svému ex manželovi. Pokaždé si zapsala pocity o každém z nich, špatné i dobré. Pak zavřela oči a představila si, jak všechny se všechny ty špatné pocity spraví. Potom odpustila ostatním lidem a sama sobě a poděkovala jim za všechny šťastné a nešťastné lekce, které jí přinesli. Nakonec ten kousek papíru spálila.
Aniž by si to uvědomila, přišla obrovské energetické povznesení. O dva dny později slyšela, že její ex manžel náhle požádal o ruku svou dlouhodobou partnerku, i když se vždy chvástal, že se nikdy znova neožení. Během měsíce se seznámila s pro ni úžasným mužem a jsou pořád spolu.


Co mi brání udělat ty změny v životě, které tak hrozně chci?
Být přilepený na místě vždycky plyne z podvědomého strachu a nekompromisního přístupu. Když meditujete, prohlédněte až hluboko do sebe, najděte skryté bloky a přesvědčení. Mějte snahu myslet a konat pozitivně, otevřeně a s nadhledem a váš život se změní. Mluvte sami se sebou o tom, co vás trápí a snažte se to myšlenkově napravit. Hledejte pozitiva, nikoliv negativa.


Co když se změním v to co chci a ublížím tím někomu jinému?
Jste zodpovědní zá váš vlastní život a ostatní jsou zodpovědní za jejich. Samozřejmě byste nikdy neměli schválně nebo zlomyslně někomu ublížit. Nicméně pokud zůstanete upřímní sami k sobě, určitě vám to vesmír oplatí.


Tiše jsem seděla a najednou do mě vrazilo auto. Jistě jsem kompletně neviná?
Tohle je o energii, ne o nevinnosti. V podstatě jste byla magnet pro nehodu. Pamatujte si že zloba, at vědomá nebo odmítaná, přitahuje takové události.
Zeptejte se sami sebe na tyto otázky:
Dovolíte ostatním lidem aby vás týrali emocionálně nebo fyzicky?
Cítíte se využití, neocenění, nepochopení, nebo ne dost dobří?
Pokud jste odpověděli na tyto otázky souhlasem, tak určitě uvnitř sebe někde hluboko držíte spoustu hněvu, strachu a je čas aby jste to změnili, odpustili si, přenesli se přes minulost a našli svou vnitřní sílu.


Moje kamarádka je často rozzlobená. Já jsem ta přátelská, s klidnou povahou, ale často mě lidé napadají. Proč?
Tvoje kamarádka si je vědoma své zloby a okolnosti jsou úplně jasné. Jako dítě ses naučila pohřbít svůj hněv někde daleko v sobě, zamaskovat ho sladkým úsměvem a být ke každému milá a hodná, abys za to dostala lásku, pozornost a popularitu, která ti chyběla. Nakonec se to stalo druhou přirozeností, být ke každému příjemná, jenže tohle taky něco stojí. Abys byla milována, tak jsi přestala být upřímná sama k sobě. Odložila jsi svou moc a kontrolu nad tím, co vlastně opravdu chceš dělat ty sama a musela jsi potlačovat zlost kterou jsi cítila. A ten pohřbený cit dřímá ve tvém energetickém poli a přitahuje tyto problémy.


Co můžu dělat se svým potlačeným hněvem?
Za hněvem se skrývá strach, který vás odpoutává od všeho krásného. Otevři své srdce a nech všechny špatné myšlenky, strach a obavy vyplavat ven.
Potlačování hněvu se stalo tvým přežívacím mechanismem, protože jako malé zranitelné dítě jsi věřila, že musíš být milá, aby tě milovali. Pamatuj si, že tvoje vnitřní dítě také potřebuje vyjadřovat svoje pocity.
Začni tím, že budeš sledovat svoje myšlenky. Ty plynou jako bubliny ze tvého vědomí a drží klíče k tomu, co se v tobě opravdu děje. Místo toho, abys řekla "ne, to byla ale odporná myšlenka, už na ni nesmím nikdy pomyslet" spíš přemýšlej o tom, na co jsi myslela a přijmi to jako tvoji přirozenou věc. Myšlenky přichází přirozeně a připomínají nám, jací opravdu jsme.


Můj kamarád říká, že jsem časovaná bomba. Co tím myslí?
Tvůj kamarád možná cítí tvoji frustraci nebo zlobu, což je jako nevybouchnutá bomba, která čeká na výbuch a způsobuje ve tvém životě problémy. Možné taky je, že tvoje vnitřní obavy přitahují nehody. Můžeš se tomu vyhnout. Nauč se jak vyslyšet svoje vlastní myšlenky a pocity a jak najít odvahu pořádně je vyjádřit.


Chci jít ven v krátké minisukni a tričku s hlubokým výstřihem, ale můj bratr říká, že bych si tím řekla akorát o průšvih. Co bych měla udělat?
Co chceš přitahovat? Tvoje oblečení a způsob jakým je nosíš jsou signály pro další lidi, přičemž tvoje představy, přístup a chování k nim také vysílá podvědomou energii. Tyto podněty k tobě přitahují přátele, známosti a situace. Kterýkoliv průšvih, který k sobě přitahuješ se stane tvojí karmou.
Pokud vyjdeš ven v krátkých šortkách, budeš vystrkovat svoje vnady, pak si určitě jsi vědoma toho, že tím přitahuješ nenasytné chlápky, co mají mozek v kalhotách. I když říkáš před kamarádkami že ne, stejně se ti to líbí. Děláš si to sama.. Pokud se oblečeš střídmě, hezky a elgantě, takoví oslizlí chlápci si tě ani nevšimnou a budeš mít šanci seznámit se s někým, koho opravdu zajímáš.


Moje kamarádka říká své malé dceři "ty malý ďáble". Myslí to ze srandy, ale já mám obavy, že její slova můžou ovlivnit to dítě do budoucna. Je to možné?
Všechna slova mají ozvěnu v jednotlivém stejně jako ve skupinovém vědomí a přitahují k tomuto dítěti energii která na něj pak má dopad. 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 otavinka otavinka | Web | 26. června 2011 v 8:11 | Reagovat

Ohromně zajímavý článek. Budu muset ty tvoje energie prostudovat. Je to chytré čtení. Nedávno mi jeden léčitel řekl, že mám málo energie a proto jsem pořád nemocná. Měla bych prý k němu chodit častěji. Jenže tolik peněz nemám. Nicméně se snažím mít pozitivní myšlenky, číst krásnou poezii, dívat se na pěkné obrazy a nepřipouštět si bolesti, nemoci a negaci. :-)

2 Omonka Omonka | Web | 28. června 2011 v 14:29 | Reagovat

ano, moc mě to zajímá, mám doma nějaké knížky. Na šarlatány moc nedej, zvlášt kdyz ti říká abys tam chodila častěji.. chce na tobě vydělávat. správně to děláš s tím pozitivismem. To je moc dobře.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama