simonanemeczech.blog.cz

Smradlavej svět

19. března 2011 v 23:43 | Omonka |  Když se mi chce psát

Na téma týdne: KOUŘENÍ


Když jsem před třemi roky odjela poprvé do Anglie, myslela jsem si, že mě raní mrtvice.
Vybavuji si svůj první společenský večer na Britských ostrovech.
Jako devatenáctiletá puberťačka a rádoby frajerka s cigárem v ruce, si to kráčím k místní hospůdce KING WILLIAM. Ještě nikdy jsem nebyla v anglickém pubu, takže jsem docela natěšená. Tedy, spíš bych měla ríct nadržená. Haha. Moje pubertální hormony mi totiž zatmívají tu část mozku, kterou bych měla asi používat nejvíce. Moc se těším na mladé angličany a na to jak mě budou hltat pohledem. Nebo v to alespoň doufám a celá nažhavená vstupuji do dveří červené hospůdky. Nejsem sama. Společnost mi dělají moje vrstevkyně, se kterými jsem se hned dvanáct hodin po přistání seznámila. Zdají se mi jako bezva holky. Jedna z nich - Sabrina - trhlá a upovídaná holka čokoládové pleti původem z karibské oblasti Trinidad & Tobago. Vlasy má nádherně kudrnaté, jemné a vyčesané do velikánského ohonu, omotaný velikánskou červenou stuhou, který jí tiše závidím. Hned jak vlezeme do hospody, všechy zraky se upřou na ni. Moje druhá společnice je tichá blondýnka Marion z Litvy. Její ustrašené oči a plachý obličej z ní na první pohled dělají nevinou princeznu. No ale to jsem zase odbočila, jako obvykle.
No prostě vlezeme dovnitř a hned na mě někdo začne řvát. Sakra! Všimnu si najednou velikánského nápisu přímo přede mnou říkajíc NO SMOKING. Rychle cigaretu vyhodím ven a vrátím se zpátky doufajíc, že na to už ostatní zapoměli.
Pravidlo číslo jedna: V anglických hospodách se nesmí kouřit. Zbytek večera strávíme s holkama běháním maratonu mezi venkovní terasou, která je určená pro kuřáky, a barem, kde z bídy popíjíme pivo bez bublin a pěny. Když odbyde dvanáctá, všichni ožralové se povinně zvednou a odkličkují domů, stejně jako my.
O pár měsíců později už si začínám zvykat, vůbec mi nevadí, že si musím chodit odskočit na rychlou cigaretu ven. Jeden večer se k nám přifaří pár anglických týpků, velice dobře vypadajících a dají se s námi do řeči. Drze se usadí u našeho stolu a vědomi si toho, že jsme pohledné holky, nás pozvou na "lepší místo" než je staromódní pub. S úsměvem se Sabrinou souhlasíme a už se oblékáme. Marion se nikam moc nechce, ale přemůže svou lennost a následuje nás k autu.
Když přijedeme na místo, kde se koná místní maloměstská diskotéka, okamžitě si všimnu několik věcí. Nikdo tu nemá džíny, všechny holky jsou oblečeny v sexy šatech, na nohou mají vysoké podpatky různých typů a všechny vypadají jako princezny. Vstoupíme tedy do vnitř a hrneme se k baru pro alkohol. Ze zvyku sáhnu do kabelky a vytáhnu Malrborku, když si najednou všimnu toho červeného nápisu, upozorňujíc mě, že mám svou cigaretou strčit zpět tam, odkud jsem ji vytáhla.
Otráveně cigaretu zahodím a jdu si zatancovat. Zbytek večera s holkama řádíme jako pominuté. Kolem nás se točí tolik chlapů, že na zbytek holek žádní nezbudou :) Ani jsem si neuvědomila, že jsem celý večer nekouřila. Uvnitř klubu se totiž také nesmí kouřit, a já jsem moc líná oblékat si kabát a rvát se davem ven, jen abych si mohla zapálit. Když se doplazím ve 4 hodiny ráno k domu, cítím se skvěle. A to ze dvou důvodů. Nesmrdím jako prase, narozdíl od toho, když se jdu bavit KAMKOLIV v České Republice. Jsem stejně čistá, voňavá a upravená, jako když jsem odcházela ven. Druhý den ráno se vzbudím, a nebudu chraptit. Ten druhý důvod je krásný mladý společník, který mě doprovodil až k domu. Bohužel už je to víc než tři roky, takže si nepamatuji podrobnosti, ale vím, že mi říkal "Ty jsi ale krásná a voňíš".
Od té doby, přísahám, a už je to 3 a půl roku, jsem cigaretu nestrčila do pusy a už to ani zkoušet nebudu. A nebudu žít v zemi, ve které nemůžu jít na diskotéku, protože bych páchla jako uzená makrela.
Takže zůstanu pěkně tady a budu voňet. :)

Vaše Omonka

to nejsou mé zuby mimochodem :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hjůbí Hjůbí | Web | 19. března 2011 v 23:59 | Reagovat

Pěknej konec :-)

2 Shelma, Shehezerada Shelma, Shehezerada | 20. března 2011 v 0:03 | Reagovat

Super článek, super info (angličany jsem nikdy moc nemusela, ale teď... :-) )a super pointa. Příště sebou vem do Anglie víc kouřících kamarádů :-D

3 RocK-pUNk-meTaL... ;) RocK-pUNk-meTaL... ;) | Web | 20. března 2011 v 1:27 | Reagovat

Páni tiež chcem do Anglicka :) Správná vec tie tabulky.. Aspoň to tam nesmrdí.. A budeme voňať :D :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama